TARİH ARALIĞI

Başlangıç Tarihi
Seç
Bitiş Tarihi
Seç

ARANACAK KRİTER

Kriter Seçin
Makale Başlığında

ARANACAK KELİME

Örnek “vergi mevzuatı”

TELİF ŞARTLARI

1- Dergimizde yayınlanan makalelerin tüm hakları Vergi Sorunları Dergisine aittir. Makalelerin başka yayın organlarınca aynen yayınlanması ancak Yayın Kurulundan alınacak yazılı izinle, alıntı yapılması ise kaynak gösterilmesi koşulu ile mümkündür.
 

2- Dergimize gönderilen makaleler, hakem sürecinin tamamlanmasının ardından yayın kurulu tarafından uygun görülen bir sayıda yayınlanır. Yazar, değerlendirme ve yayın sırasını bekleme sürecinde makale içeriğinin güncelliği konusunda dergimize bilgi vermekle yükümlüdür.

 

3- Yazar, dergimizde yayınlanmak üzere gönderdiği makaleyi tarafımızca herhangi bir olumlu ya da olumsuz dönüş olmadan ya da makaleyi yayın sürecinden çektiğine dair yazılı bir beyanatı olmadan başka bir yerde yayımlayamaz. Bu gibi durumlarda tüm sorumluluk yazara aittir ve Vergi Sorunları Dergisi tüm haklarını saklı tutar.

 

4- Yayınlanan makale için, dergimiz tarafından 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu düzenlemeleri çercevesinde telif ödemesi yapılır. Ancak yazarın ilk makalesinin yayınlandığı dönem (ay) itibariyle dergimiz basılı abonesi olmaması durumunda yazara telif ödemesi yerine makalenin yayınlandığı dönemden başlamak üzere ücretsiz olarak 12 aylık basılı dergi aboneliği sağlanır.Basılı dergi aboneliği süresi içerisinde yayınlanan ilk makale için ise “www.vergisorunları.com” sitesinde 12 aylık makaleler erişim yetkisi üyeliği ücretsiz olarak verilir.

 

5- Telif ödemeleri, makalenin yayınlandığı tarihten itibaren üç ay içerisinde yazarın beyan ettiği banka hesap numarasına yatırılır.

 

6- Yazar, makalesini dergimize göndermekle “Telif Şartlarını” kabul etmiş sayılır ve yayın süreci ya da telif ödemeleri ile ilgili herhangi bir hak iddiasında bulunamaz.