TARİH ARALIĞI

Başlangıç Tarihi
Seç
Bitiş Tarihi
Seç

ARANACAK KRİTER

Kriter Seçin
Makale Başlığında

ARANACAK KELİME

Örnek “vergi mevzuatı”

9.12.2023

VERGİ SORUNLARI DERGİMİZİN 46. YIL, ARALIK/2023 AY, 423. SAYISINA İLİŞKİN DUYGU VE DÜŞÜNCELER (2)

 

Daha önceki iletilerimden birinde; Vergi Sorunları Dergimizi, “TUBİTAK ULAKBİM Veri tabanında AYLIK HAKEMLİ DERGİ” statüsüne kavuşturan kahraman arkadaşlarımıza takdir ve şükran duygularım sunulmuş, bu suretle, ölümler dolayısıyla aramızdan ayrıldığı ve fakat 2011 yılı itibariyle Vergi Denetim Kurulu’na dönüştürüldüğünden artık katılım da olamadığı için, sayısı azalan Camiamız Mensuplarından gelen makale sayılarının da aynı paralelde azaldığı ve yerini, Prof, Doç, Dr. …unvanlı Akademisyenlerden gelen makaleler ile tamamlandığı hususu vurgulanmış ve gerekçelendirilmişti.

46. Yıl, Kasım 2023 ay, 422 sayılı Vergi Sorunları Dergimizin ilk sırasındaki makale yazarının hem Camiamız Mensubu Maliye Bakanlığı Eski Gelirler Baş kontrolörü ve hem de Ankara Akademisi, Gazi Üniversitesi ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nin temelini oluşturan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selda Aydın olmasını görmekten fevkalade gurur ve mutluluk duyduğumu, pek sayın Üstatlarım, sevgili dostlarım ve kıymetli meslektaşlarım ile paylaşmak istediğim hususu vurgulanmıştı.

Maliye Bakanlığı Stajyer Gelirler Kontrolörlüğü sınavını kazanmak suretiyle Camiamıza katılım başarısı sağlayan Üstat ve arkadaşlarımızın, an ve güncel tarih itibariyle de kanıtlandığı gibi gerek atanmak ve gerekse seçilmek suretiyle, Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcılığı, TÜRMOB Türkiye Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler ile Yeminli Mali Müşavir Odaları Birliği Genel Başkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı ve Başkan Yardımcılığı, Pek çok Genel Müdürlük, Genel Müdür Yardımcılığı ve Daire Başkanlığı , pek çok Üniversite kadrolarında Prof, Doç, Dr, unvanı ile yürüttükleri Akademisyenlik görevlerini de en iyi şekilde başardıklarını ve bu güzel Ülkemizin güzel insanları için, kendi görev alanları itibariyle kutsal ve değerli hizmetler sunduklarını görmekten ve gözlemekten fevkalade gurur ve mutluluk duyduğum hususu belirtilmişti.

Bu defa ; Maliye Bakanlığı eski Gelirler Baş kontrolörü olarak Camiamız mensubu, Prof. Dr. Selda Aydın’ı , hem 46. Yıl, Kasım 2023 ay, 422 sayılı ve hem de 46. Yıl, Aralık 2023 ay, 423 sayılı yukarıdaki Vergi Sorunları Dergimize art arda makale göndermesi dolayısıyla tekraren olmak üzere yürekten kutlar, bu örnek davranışın, başta Eski Maliye Bakanımız Doç. Dr. Abdul Latif Şener, Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölüm Başkanı Prof. Dr. Semih Öz ve Sözcü Gazetesi köşe yazarı Dr. Nedim Türkmen olmak üzere çeşitli Üniversitelerde görev yapan diğer Camiamız mensubu Akademisyenlerden de beklendiği hususunu, pek sayın üstatlarım, sevgili dostlarım ve kıymetli meslektaşlarım ile paylaşmak isterim. En derin sevgi ve saygılarımla.

Asım Gezer, 09.12.2023